sobota, 2 sierpnia 2014

Weselne grawerowanie w szkleSezon weselny w pełni. Pogoda dopisuje, może nie wszystkim bo wiem co czuje panna młoda w taki upał :) Troszkę już nazbierało się grawerów około-ślubnych, dlatego dzisiaj mały przegląd co można z takiej okazji zrobić.
Jak wiadomo zanim ślub, to trzeba przeżyć wieczór panieński/kawalerski. Jeszcze nie zdarzyło mi się grawerować dla panny ale wszystko przede mną. Był za to kawaler, a właściwie jego koledzy, którzy postanowili na pamiątkę podarować jemu piwko. Piwko specjalne bo ostatnie w tym stanie cywilnym:A kiedy już wieczór ewentualnie noc przed ślubem młodzi przeżyją i przyjdzie ten czas, można im dla upamiętnienia tej ważnej chwili wręczyć niecodzienny prezent. Zamiast kwiatów piękne szkło,wybrane specjalnie dla nich:Wazonik za duży do jednego zdjęcia, więc w kawałkach. Cz1

cz2

cz3
Często też przy zaproszeniu znajduje się karteczka, żeby zamiast kwiatów było wino. Uważam że jest to świetny pomysł, lepiej dostać coś co się przyda niż kilkadziesiąt bukietów, które kilka dni przetrwają. Winko też można personalizować, może być skromnie z imionami młodych lub z życzeniami, które pozostaną na długo nie upchane gdzieś w pudle z napisem "pamiątki ślubne".Po życzeniach wypada ugościć weselników. Wiadomo człowiek pełnoletni toast na weselu za zdrowie i pomyślność młodych wzniesie (kierowcom i przyszłym mamom proponuję soczki). Żeby nie  bawić się w zawieszki i naklejki może być grawer. Nie tylko ładnie prezentuje się na stole, ale też może być nagrodą w zabawach oczepinowych:


Żeby nie było, ślub, wesele i po wszystkim. Są jeszcze rocznice. Te mniejsze i te większe. Dla przypomnienia mała ściągawka z rocznicami (znalezione w notatniku):

1 - papierowa
2 - bawełniana 
3 - skórzana
4 - kwiatowa /owocowa
5 - drewniana
6 - cukrowa / żelazna
7 - wełniana / miedziana
8 - spiżowa, brązowa / blaszana
9 - gliniana / generalska
10 - cynowa / aluminiowa
11 - stalowa
12 - płócienna, jedwabna / lniana
13 - koronkowa
14 - kości słoniowej
15 - kryształowa / szklana
20 - porcelanowa
25 - srebrna
30 - perłowa
35 - koralowa
40 - rubinowa
45 - szafirowa
50 - złota
55 - szmaragdowa / platynowa
60 - diamentowa
65 - żelazna
70 - kamienna
75 - brylantowa
80 - dębowa

Warto z okazji jubileuszu godów podarować coś nie powtarzalnego, nie tylko w szklaną rocznicę. Może to być karafka lub buteleczka z trunkiem:Może to być też ramka na zdjęcie:

 

Teraz to już chyba nie będziecie mieli kłopotów z wybraniem oryginalnego prezentu z okazji ślubu, a także spotkań chwilę przed jak i po kilku latach.

2 komentarze:

 1. Hello, all the time i used to check website posts here in the early hours in the daylight, becase i enjoy to learn more and more.


  Also visit my blog; Las Vegas GE Appliance Repair

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi, thank you for your Message for me. I'm really happy, because see my blog.

   Usuń