czwartek, 11 czerwca 2015

Uniwersalna opaskaWracam do tematu kwiatów wstążkowych (i nie tylko). Pilnie ćwiczę kolejne rodzaje płatków, przeszukuje filmiki instruktażowe, jednym słowem kiedy mam na to czas to uczę się tego. Czy są postępy? Oj tak. Jak na początku potrafiłam jeden płatek sklecić a na dwa takie same to kilka metrów wstążki było potrzeba, tak teraz robię róże, skręcane płatki a i liski mi nie straszne już.

 Piszecie z pytaniami i prośbami jak zrobione jest to czy tamto, bo widzieliście to tu i chcecie też takie zrobić. Poszukajcie, jest setka jak nie więcej instruktaży do wykonania płatków. A to jak je połączyć to tylko wasza wyobraźnia Wam powie. Często tez pytacie o opaskę, na której kwiatek ma regulowane położenie. Jak to zrobić? Przepis na mocowanie kwiatka do opaski niżej:


 1. Materiały: klej, nożyk/nożyczki, filc/pianka, opaska i oczywiście ozdobny kwiat.2. Z filcu wycinamy dwa koła. Ja użyłam pianki ale tylko dlatego, ze gruby filc pozostał mi tylko w kolorze czarnym.Pianka kreatywna również nadaje się, lecz pęka po pewnym czasie w miejscach nacięcia.

3. Nacinamy jedno koło tak jak na zdjęciu. Wsuwamy pod powstały paseczek długopis/ wykałaczkę (dzięki temu nie skleimy nacięcia).
4. Sklejamy koła ze sobą, następnie tak przygotowaną podstawę do kwiatka.5. Mocujemy naszą ozdobę na opasce, wsuwce, spince- gdzie nam się spodoba.


Miłej zabawy!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz